Blog Romualda Szeremietiewa

Wpis

sobota, 29 sierpnia 2009

Gdyby ktoś chciał?

Zapraszam tu: http://www.rp.pl/artykul/2,355549_Czas_skonczyc__z_betonem.html

Pomyśleć, że namawiam do czytania "Rzeczpospolitej".

 

Wyjaśniam przy okazji, że tytuł „Czas skończyć z betonem” i dopiski do artykułu są od redakcji. Niezbyt właściwe. Np. nie chodziło mi o „beton”, ale o operatora betoniarki, która ten beton produkuje. Groźnie brzmi dopisek o „wojnie z Rosją”, gdy ja mówię o konieczności przygotowania obrony na wypadek wojny z którymś z sąsiadów. Rosja pojawia się tylko jako sprawca zagrożeń. Nie ma też w moim wywiadzie słów „Priorytetem obronnym Polski musi być obrona przeciwlotnicza i przeciwrakietowa oraz morska. A kupiliśmy F-16, które będą gotowe do akcji w 2018 r.” Wygląda jakby zakup F-16 nie służył obronie przestrzeni powietrznej, a o co innego chodzi.

Nie pozwoliłbym też sobie na sformułowanie: „Klich stwierdził ostatnio ...”. Nawet krytykując kogoś należy okazać szacunek – u mnie byłoby „minister Klich”, „Bogdan Klich”, a nie tak jak napisała „Rzeczpospolita”.

Ale ponadto jest Ok. To co ja mówię podano rzetelnie.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
romualdszeremietiew
Czas publikacji:
sobota, 29 sierpnia 2009 13:42

Polecane wpisy

 • Proces z truchłem

  Dawno temu w lipcu 2001 roku, w dzienniku „Rzeczpospolita” na pierwszej stronie ukazał się wielki tytuł „Kasjer z MON” oraz moje zdjęcie

 • Łyżka dziegciu

  W książce "Resortowe dzieci" znalazłam na str. 241 coś takiego: "Bardzo ciekawie wyglądała również lista posiadaczy akcji A Polskiej Korporacji Handlowej. Znal

 • Bóg się rodzi, moc truchleje ....

  Życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenie. Niech Jezus Chrystus przychodząc na świat przyniesie nam -zgodę i wzajemne zrozumienie, - mądre wybory w wielkich i mał

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • new_jerry napisał(a) komentarz datowany na 2009/08/30 14:12:58:

  Redakcja "Press" umieściła ankietę "Czy Anna Marszałek i Bertold Kittel powinni przeprosić Romualda Szeremietiewa za swój tekst "Kasjer z Ministerstwa Obrony", po tym jak został on uniewinniony przez sąd z zarzutów korupcyjnych?"

  Swój głos można oddać pod: www.press.pl/ankieta/?pokaz_response_box=108&blb=108

 • Gość Krzysztof K. napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2009/08/30 16:01:01:

  "...na pamiątkę i z nadzieją na nową Polskę" - taką dedykację wpisał mi Pan do swojej książki 11.12.93. Nie będzie żadnej "nowej Polski" jeśli ludzie tacy jak Pan nie wezmą się za to. Na co Pan czeka ?

 • Gość jurek_K napisał(a) z 66.49.211.* komentarz datowany na 2009/08/30 23:10:01:

  Nie sadzilem, ze upadnie Pan tak nisko, Panie Profesorze i da sie namowic na wywiad dla Rzepy po tym jak Pana i Pana Zbigniewa Farmusa potraktowano. A Zbigniew Farmus zdaje sie siedzial 2.5 roku - i to zupelnie bezpodstawnie.

  Jak uniewinniajacy wyrok jest prawomocny to nalezalo wytoczyc autorom pomowien jak i Rzepie proces o znieslawienie i zazadac jakies powiedzmy 10 mln zlotych dla siebie (a nie zadne 10 tys na Dom Dziecka)

 • Gość Andrzej napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2009/08/31 16:01:54:

  Kolego Jurku. Na wszystko przyjdzie czas. Póki co w Rzeczypospolitej już nie pracują Marszałek i Kitel. A jednak coś już się zmieniło i zmienia , zerknij dwa wpisy wyżej i zobacz wyniki głosowań nad oddaniem nagród Press tym dwojgu pseudo dziennikarzom. W polityce nie ma próżni i nie wolno gniewać się na media no chyba na Wybiórczą ,która dzisiaj na pierwszej stronie jak byk lansuje Putina , ba nawet jest w euforii że Car Putin przemawia w połowie oczywistą prawdą. Cieszę się bardzo z wywiadu w Rzeczpospolitej co samo za siebie mówi że nastapiła zmiana i to na dobre , tylko złośliwiec by tego nie widział drogi Jurku . Pozdrawiam Pana Ministra i Ciebie .

 • Gość Jan Nowak napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2009/08/31 23:00:52:

  I co dalej? Wiele wskazuje na to że ewentualna wojna wybuchnie teraz, kilka lat, może najwyżej dekada zanim nie urośniemy choć odrobinę w siłę, a sprzęt agresora też przecież starzeje się. Nikt nie inwestuje tyle co dawniej (czyli typowy moment na wojnę, żal broń kasować przestarzałą, zapasy amunicji, w małej skali co 2-3 lata robi to Izrael) poza może Chinami, USA. Putin może prawdę mówi że zostawi 10% czołgów, bwp, dział na stanie - resztę będzie utylizował w Polsce, w krajach bliskiej zagranicy na nas. Za kilka lat z użycia wypadnie cała nasza wieeelka flota drednotów dozorowych klasy megayamato z działami kalibru głównego 2300 bez zer mm, artyleria samobieżna będzie strasznie przestarzała, migi-suczki nieloty, jastrzębie nie wiadomo, może dalej bez pilotów (czy tak trudno ich zlikwidować w ich domach, dzień przed wojną znikną, albo ich rodziny?), a może będą bez odpowiedniej broni średniego zasięgu powietrze-powietrze (koszty), zresztą klasyka wojen wskazuje że zaskoczona strona traci samoloty na lotnisku, a może hangary wysadzą sabotażyści, albo wyłączą klimę i jaszczembie delikatne dostaną kaszlu, szronu, kataru jak Grad, prawdziwy też grad dla stoczni, a nie tylko Stocznia Marynarki Wojennej ma doświadczenie zbrojeniowe. Ponoć wojna wybuchnie 10 listopada 2010, ma to nawet jakiś logiczny sens, ta noc będzie wyjątkowo słabo obstawiona dyżurami wojska, większość zawodowców będzie chlała. Myślę że Polska spada w przepaść jak w 1939 co było oczywiste nie od 1938, ale znacznie wcześniej, tylko cud nas może uratować, cud nad Wisłą. Szczęściu trzeba dopomagać. A gdybyśmy tak ściągnęli lotniczą bazę NATO do Polski, głównie jankesów, którzy będą musieli wtedy ją obstawić swoją obroną przeciwlotniczą, przeciwrakietową wartą miliardy dolarów? Po co im taka baza we Włoszech? Jeżeli jej nie przeniosą, znaczy że dranie chcą żeby znowu była wojna i od wschodu się zacznie, podzielam opinie że tym razem wojna światowa całkowicie ominie tereny na zachód od Odry, dranie czują się bezpieczniejsi niż w 1939, nie będą wypowiadać wojny agresorom. Komu? Zawsze ci sami. Tym razem Niemcy jako strona dobra i Rosja jako ten zły. A gdyby ich tak zaskoczyć i pogadać z Chińczykami z zachętami do żywszej polityki w ich strefie wpływów, mogliby Chińczycy zająć parę państw jak choćby Mongolię, Kazachstan i parę innych koło Morza Kaspijskiego czyt ropy, gazu, bogactw i maaaasy ziemi.
  Niechże Pan wraca do polityki, są odpowiednie pomysły, nie ma jednak lidera, zapalnika ruchu. Polacy są jak beczka prochu, jak w 1980, grupka ludzi z liderem jest stanie położyć całą scenę polityczną bandy czworga POPISPSLSLD z posiłkami. Nikt ich nie chce, media cudują z poparciem, ale wszyscy znamy syndrom Tymińskiego, Samoobrony, LPR, ale też AWS. Dać ludziom alternatywę, a przy wyborach będzie zimny prysznic dla układu III RP do którego PiS z Kaczyńskimi także oczywiście należy na równi z SLD. Nie ma lidera, nie widać żeby brał się za to np Morawiecki, poza tym ma mizerne doświadczenie w porównaniu z Panem. Żaden patriotyczny ruch się nie przebije, niech Pan z takiej strony nie próbuje jak dawniej. Jak zwyciężać pokazał Obama - czas na zmiany, powszechny ruch obywatelski, zaczarować cały naród czarami uniwersalnymi, zasadnicza przebudowa, a patrioci jako jego część, a nie lider, bo wyjdzie jakiś obertas-libertas i cofnij Polsko.
  Chce Pan powiedzmy 4% PKB dla wojska? To niemożliwe w III RP, kluczem jest system finansowy całkiem inny niż w II RP, tyle kasy właśnie Polska traci np na same odsetki. Klucz do wojska jest poza wojskiem zatem. I jeszcze coś, niechże Pan podziała żeby opracowano kilka nowych wersji dział 155mm, w modzie są wersje ciągnione, lekkie, kołowe, ale także okrętowe. Może by tak kanonierki rzeczne na Wisłę, Odrę z podwójnymi 155mm? Nie ma baterii helskiej, to mogą być pływające... Poza tym skoro mamy się bronić, to dlaczego nie zbudować stałych baterii jako stałe placówki wojska wokół kilku dużych miast, zwłaszcza wokół Warszawy, oraz na wybrzeżu w wersji jeżeli to możliwe wydłużonej? Czy mamy odpowiednią amunicję

 • Gość obnie.info napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2009/09/01 12:00:04:

  Pierwszy raz odwiedzam Pana blog i jestem zaskoczony jedną rzeczą - jest to blog prowadzony przez Gazete Wyborczą. Chętnie udostępnię Panu blog w moim serwisie Obywatelskie nieposłuszeństwo. Prowadzenie blogów przez osoby kwestionujące system na serwerach i serwisach firmy która ten system stworzyła i go wspiera i monitoruje jest co najmniej nieroztropne i nielogiczne. To tak jakby prowadząc wojnę z Niemcami kupował Pan u nich broń.

 • Gość Delwin napisał(a) z 83.238.100.* komentarz datowany na 2009/09/01 13:31:54:

  Ja tam nic do niemieckiej broni nie mam - zwykle była dobra.

 • Gość jurek_K napisał(a) z 66.49.211.* komentarz datowany na 2009/09/01 18:58:24:

  Panie Andrzeju:

  A ja obstaje przy swoim - a przy okazji pytanie: A czy Rzepa przeprosila przynajmniej Pana Profesora jak i Pana Zbigniewa Farmusa ? Duzymi literami i na pierwszej stronie ?

  Ciekaw jestem co o tym sadza Ci, ktorzy w stanie wojennym siedzieli a na namowy "kochanej wladzy ludowej" do podpisania "lojalki" (w zamian za wczesniejsze wypuszczenie) odpowiedzieli: "wala", siedzimy dalej (np. Pani Eva Kubasiewicz-Houee albo Pan Miroslaw Krupinski).

  Nie mowiac juz o tych, ktorzy zaplacili najwyzsza cene (zycia), bo tych niestety zapytac sie nie da (jak np. zakatowany pod mostem w Gliwicach student Politechniki Slaskiej, zlapany przez ZOMO z ulotka w kieszeni i odmawiajacy podania zrodla ulotki).

 • Gość Andrzej napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2009/09/02 17:09:48:

  Panie Jurku. Chylę czoło przed ludzmi Solidarności i innych którzy działali w ruchach narodowo - patriotycznych, sam wywodzę się z takiej opcji. Masz zupełną rację że stosowne przeprosiny należą się Ministrowi. Mam nadzieję że nowe władze Rzeczpospolitej do tego dojrzeją. Pan Szeremietiew ma jeszcze dużo do zrobienia a czas biegnie nieubłaganie na niekorzyść Polskiej Armii i Polski. Serdecznie Pozdrawiam.

 • Gość jurek_K napisał(a) z 66.49.211.* komentarz datowany na 2009/09/02 20:30:18:

  Polecam:

  wirtualnapolonia.com/2009/09/02/andrzej-kumor-bylismy-bardzo-glupi/

  oraz komentarze

 • Gość Krzysztof Borowiak napisał(a) z *.icpnet.pl komentarz datowany na 2009/09/03 08:42:52:

  Dziwią się powyżej ludzie, że dałeś wywiad "Rzepie" bez wcześniejszego uzyskania przeprosin. I mają - moim skromnym zdaniem - rację. Szanujmy się sami, to i inni będą nas szanować!
  Ja natomiast dziwię się temu, że nie zażądałeś autoryzacji tego wywiadu, aby nie musieć potem na swoim prywatnym blogu prostować niektóre sformułowania z tego wywiadu. To "Rzepa" powinna sprostowania te umieścić - jest na to odpowiedni zapis w prawie prasowym, czyż nie?

  Ukłony

  Krzysztof

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny