Blog Romualda Szeremietiewa

Wpis

niedziela, 10 października 2010

Wsparcie

Otrzymałem List: "Panie Romualdzie, Jeśli w czymś mogłoby Panu pomóc poparcie Wspólnoty Małych Ojczyzn dla Pańskiej kandydatury na prezydenta Warszawy, to chętnie takiego poparcia Panu udzielimy i wezwiemy naszych sympatyków do głosowania na Pana. Pozdrawiam i dłoń ściskam Maciej Eckardt" Oczywiście poprosiłem o wsparcie. ==========================================================

Warszawa, dnia 10 października 2010 r.

 

                                                                                     Komitet Wyborczy Wyborców
                                                                                              Romualda Szeremietiewa
                                                                                              Warszawa

 

Stowarzyszenie Wspólnota Małych Ojczyzn udziela swojego poparcia Panu Romualdowi Szeremietiewowi w wyborach na urząd Prezydenta Warszawy w wyborach przypadających w 2010 roku i zwraca się do swoich członków oraz sympatyków z Warszawy o aktywne włączenie się w Jego kampanię wyborczą.

Wspólnota Małych Ojczyzn jako cel swojego działania przyjęła m.in. wspieranie i promowanie ludzi aktywnie i owocnie działających na rzecz swoich wspólnot lokalnych, którzy widzą potrzebę otwierania się na nowe środowiska oraz dążą do szerokiej współpracy w oparciu o obywatelskie zaangażowanie, dobro wspólne i patriotyzm. W ocenie Wspólnoty Małych Ojczyzn przymiotami tymi wyróżnia się Romuald Szeremietiew, którego droga życiowa, znaczona nieustanną służbą narodowi, niezłomnością w dbaniu o jego interesy, a także – na przekór krzywdzącym okolicznościom – wytrwałością w dążeniu do prawdy, może być budującym przykładem dla wszystkich tych, którzy szukają w życiu publicznym uczciwości, obowiązkowości i kompetencji.

Poglądy Pana Romualda Szeremietiewa, jego wyczucie i rozumienie problemów Warszawy, przywiązanie do tradycji i wartości narodowych, dystans do „partyjniactwa”, które jest zmorą polskich samorządów, pozwala wiązać z tym kandydatem nadzieję i wiarę w to, że siłą swojego charakteru potrafi stawić czoło trudnościom przed jakimi stoi Warszawa, miasto szczególne i ważne nie tylko dla jego mieszkańców, ale wszystkich Polaków. Ufamy, że Pan Romuald Szeremietiew trąci ten przysłowiowy kamyk, który uruchomi lawinę pozytywnych zmian, na które czeka Warszawa.

Prezes

Wspólnoty Małych Ojczyzn

Maciej Eckardt

     http://www.ojczyzny.pl/

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
romualdszeremietiew
Czas publikacji:
niedziela, 10 października 2010 11:59

Polecane wpisy

 • Proces z truchłem

  Dawno temu w lipcu 2001 roku, w dzienniku „Rzeczpospolita” na pierwszej stronie ukazał się wielki tytuł „Kasjer z MON” oraz moje zdjęcie

 • Łyżka dziegciu

  W książce "Resortowe dzieci" znalazłam na str. 241 coś takiego: "Bardzo ciekawie wyglądała również lista posiadaczy akcji A Polskiej Korporacji Handlowej. Znal

 • Bóg się rodzi, moc truchleje ....

  Życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenie. Niech Jezus Chrystus przychodząc na świat przyniesie nam -zgodę i wzajemne zrozumienie, - mądre wybory w wielkich i mał

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość sedno napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2010/10/10 22:00:10:

  Panie Szeremietiew ostro jechać do przodu.Wyborcy chcą Pana na Prezydenta Warszawy, gdyż tylko Pan może zrobić porządek w naszej stolicy.Pozostali to mięczaki.Boją sie Pana, będa zapewne mącić ,ale Polacy juz nie dadzą się manipulować różnym cwaniakom politycznym zarówno z prawej jak i lewej strony.Czasy kandydatów z klucza partyjnego Minców ,Borowskich juz przeminęły.Teraz pora na radykalną zmianę. Chcemy Prezydenta sposród ludzi bezpartyjnych, merytorycznych.

 • Gość Kazimierz Michalczyk napisał(a) z 81.175.116.* komentarz datowany na 2010/10/11 20:05:33:

  W 1988 roku, po jedym ze spotkań z Szeremietiewem które organizowałem w Berlinie, pewien wysokiej rangi niemiecki polityk, powiedział do mnie, że jest to człowiek który nosi buławę marszałkowskę w plecaku. Romuald robił zawsze ogromne wrażenie.

 • Gość napisał(a) z *.dyn.optonline.net komentarz datowany na 2010/10/11 20:17:25:

  DLACZEGO PIS POWINIEN POPRZEC SZEREMIETIEWA?

  Jestem sympatykiem PiS, ale wlasnie dlatego bede glosowal na Szeremietiewa, a nie na Bieleckiego. Cos mi sie wydaje, ze Poncyliusz po znajomosci z Ruchem Stu, w ktorym byli obydwaj (byl tam takze agent Olechowski i wyslugujacy sie Niemcom oraz Tuskowi Gras), zalatwil cos dla Bieleckiego. Jest to skandal w PiS, ale PiS i tak wygra te wybory, chociaz musi patrzec na polityke personalna, bo nie jest wykluczona dywersja. Szeremietiew bez watpienia ma sympatie ruchu niepodleglosciowego od lewicy do prawicy i takiego lidera potrzebuje Warszawa - miasto nieulekle, a nie takiej Gronkiewicz-Waltz tolerujacej faktycznie rzadowe, czesto nacpane bojowki w centrum stolicy, przed przed Palacem Prezydenckim i nie radzacej sobie z podstawowymi problemami. To bylby najlepszy hold dla s.p. Lecha Kaczynskiego i kontynuacja jego liniii. Wokol PiS gromadzi sie prawie polowa spoleczenstwa, reszta dzieli sie na kilka partii duzo mniejszych partii, ktore terroryzuja spoleczenstwo poprzez media. Mamy ciagle demokracje - wygrywajmy ja dla Polski, dla Warszawy, a nie wspierajmy dziwnych kandydatow.

  Jan Nowikowski ze Srodmiescia
 • Gość napisał(a) z *.dyn.optonline.net komentarz datowany na 2010/10/11 20:25:11:

  Pamietam zmnakomite, patriotyczne wyklady Romualda Szeremietiewa jak byl na Wschodnim Wybrzezu w USA. Czuje, ze to bylby najlepszy kandydat na Prezydenta m. st. Warszawy. Sam bym na niego zaglosowal, ale nie wiem czy Polonia Amerykanska moze brac udzial w wyborach samorzadowych?

  Szczesc Boze Panie Romualdzie,

  Ks. Jan z New Jersey

 • Gość Zatroskany napisał(a) z *.tvkdiana.pl komentarz datowany na 2010/10/15 12:07:59:

  Ponawiam swoje pytania związane z dalszymi działaniami odnoszących się do Wydziału Zamiejscowego KUL. O nowe kierunki nie pytam, bo trzeba ratować stare (ekonomia i prawo). Chodzi w szczególności o kadrę i samo funkcjonowanie Wydziału. I powtarzam, że z ewentualnego upadku ucieszy się wielu "przyjaciół". I inne ośrodki, na czele z UMCS, UR czy nawet (o zgrozo) KUL w Lublinie.

 • romualdszeremietiew napisał(a) komentarz datowany na 2010/10/16 10:08:48:

  Zdaję sobie sprawę z zagrożeń.

 • Gość darro napisał(a) z *.centertel.pl komentarz datowany na 2010/10/21 16:01:16:

  prosze bardzo: smolensk-2010.pl/2010-10-02-sledztwo-we-mgle.html

 • Gość Harcerzy Polskich Ród napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2010/10/27 17:21:16:

  wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/146501.html

  16 dni przerwy na blogu, to wakacje, taka przerwa w trakcie kampanii, to zaniedbanie (conajmniej).
  Proponuję większą aktywność w internecie, a nawet rozważenie, by na czas wyborów otworzyć odrębną stronę, poświęconą wyłącznie wyborom.

 • Gość Harcerzy Polskich Ród napisał(a) z *.neoplus.adsl.tpnet.pl komentarz datowany na 2010/11/13 19:44:59:

  I o to chodziło. Jeszcze trochę drobiazgów jak np. pozycjonowanie stronki, żeby pierwsza była pl/. a nie com/.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny