Blog Romualda Szeremietiewa

Wpis

środa, 20 czerwca 2012

Oświadczam.

W ubiegłym roku otrzymałem z poważnego źródła wiadomość, że w pewnym wpływowym gronie rozważano kwestię „uciszenia mnie na zawsze”. Nie było pewności, czy decyzja w tej sprawie zapadła.
Okoliczności przekazania tej informacji nie pozwalały na jej ujawnianie. Nie mogąc dowieść prawdziwości informacji zostałbym uznany za cierpiącego na manię prześladowczą, lub oskarżony o pomawiania niewinnych ludzi.

Śmierć gen. Petelickiego zmusiła mnie do zabrania głosu.
W związku z tym oświadczam, że jestem zdrowy, nie mam żadnych kłopotów natury osobistej lub finansowej i nie zamierzam popełniać samobójstwa.

Romuald Szeremietiew
18.06.2012

 

http://www.facebook.com/szeremietiew

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
romualdszeremietiew
Czas publikacji:
środa, 20 czerwca 2012 07:40

Polecane wpisy

 • Proces z truchłem

  Dawno temu w lipcu 2001 roku, w dzienniku „Rzeczpospolita” na pierwszej stronie ukazał się wielki tytuł „Kasjer z MON” oraz moje zdjęcie

 • Łyżka dziegciu

  W książce "Resortowe dzieci" znalazłam na str. 241 coś takiego: "Bardzo ciekawie wyglądała również lista posiadaczy akcji A Polskiej Korporacji Handlowej. Znal

 • Bóg się rodzi, moc truchleje ....

  Życzę radosnych Świąt Bożego Narodzenie. Niech Jezus Chrystus przychodząc na świat przyniesie nam -zgodę i wzajemne zrozumienie, - mądre wybory w wielkich i mał

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • Gość napisał(a) z *.dynamic.mm.pl komentarz datowany na 2012/06/20 10:37:19:

  Takim jest pan obrońcą tego typa? Proszę mi wyjaśnić te epizody z życia tego generału. Mnie i społeczeństwu:
  "Od 1969 do 1990 funkcjonariusz SB, Departamentu I MSW wywiad cywilny PRL. Pełnił służbę za granicą w placówkach dyplomatycznych jako dyplomata PRL: w 1971 w Wietnamie Północnym, w 1972 w Chinach, od 1973 w Konsulacie Generalnym PRL w Nowym Jorku był odpowiedzialny za kontrwywiad zagraniczny (rozpoznawanie obcych dyplomatów, pełniących służbę wywiadowczą). W 1976 roku Wydział XI Departamentu I MSW specjalizujący się w rozpracowywaniu emigrantów miał założyć sprawę o kryptonimie Tyrmand. Zamknięto ją w 1981[3]. Po powrocie do kraju pracował w komórce organizacyjnej Departamentu I MSW ds. wywiadu ekonomicznego, następnie przebywał na placówce dyplomatycznej PRL w Szwecji."
  Dla mnie i większości społeczeństwa to był zwykły karierowicz, który jak wiaterek zawiał w tym kierunku się obracał. Za komuny wolał prześladować bo dobrze płacili, po upadku komunizmu nagle stał się wielkim demokratą. Żałosne jest to że PIS pokazał swoje prawdziwe oblicze, przygarną każdego do siebie jak będzie piał tą samą piosenkę co oni.

 • wolnypolak.pl napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/20 22:08:55:

  Myślę że to oświadczenie napisał Pan dla żartu Przeciwnik jest w chwili obecnej tak silny że nie musi się niczego bać nawet oficjalnie może każdego zlikwidować Wszystko do czasu Hitlerowi też wydawało się że będzie rządził całym światem Bóg nie będzie sądził tych przestępców ale tych ludzi którzy do tego zła dopuścili nic nie robiąc i myślę że stanie się to już nie długo Jeżeli wierzy Pan w Boga niech się niczego nie obawia przecież On tu po to Pana przysłał

 • lear4 napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/26 17:20:46:

  Moze ktos wie w jaki sposob zostal generalem? Moze byl absolwentrm jakiejs wojskowej uczeli, potem zdobywal doswiadzenie dowodzac jakimis wojskiem (bo administrowanie Grom-em) to chyba nie jest dowodzenie.

 • jackmay napisał(a) komentarz datowany na 2012/06/26 19:48:52:

  Jak każdy esbek i żarliwy komunista, za zasługi w prześladowaniu narodu polskiego.
  Człowiek który zmienia swoją ideologię wraz z upadkiem poprzedniej której służył żarliwie, nie zasługuje na szacunek. Generał był prawnikiem, czyli dwulicowość miał we krwi.
  Dziwię się że pan Szeremietiew, przyznaje się w pewien sposób do jakiej formy przyjaźni z tego typu osobowościami.

 • Gość napisał(a) z *.ster-net.pl komentarz datowany na 2012/07/03 07:46:18:

  Szanowny Panie Profesorze!
  Gdyby chciłał Pan otrzymać Krzyż Honorowy Internowanych i Więźniów Politycznych , który przyznaje nasza Kapituła przy Stowarzyszeniu Osób Represjonowanych we Wrocławiu , proszę mnie zawiadomić. Pan profesor J. Szaniawski dysponuje materiałami dotyczącymi tego Krzyża , który jest numerowany do 100sztuk. Potem forma zostanie komisyjnie zniszczona.
  k.krasiczynski@op.pl ,713331452 , 727536868

 • anton_pl napisał(a) komentarz datowany na 2012/07/05 12:02:15:

  Się pan nie martwi. A za jakiego ministra kupili dla Żandarmerii Cinqueczento?

 • Gość Pogoda napisał(a) z 185.216.34.* komentarz datowany na 2018/07/12 22:31:33:

  Sat24, Sat 24
  Pogoda, Prognoza pogody
  US National Forecast
  Weather Forecast
  Wetter, Wettervorhersage, Wetterbericht
  Meteo, Previsioni Meteo Italia
  Météo France
  United Kingdom Weather
  Clima de Espana
  Väder
  Australia Weather
  Vr
  Vejr
  Clima


  Clima

  Test prędkości internetu
  Speedtest, Speed Test
  DSL Geschwindigkeit testen
  Test di velocit Internet
  Test de velocidad
  Test de vitesse Internet

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny