Blog Romualda Szeremietiewa

Wpisy

 • sobota, 29 stycznia 2011
 • niedziela, 23 stycznia 2011
  • Security, fool !

   Ministerstwo Obrony Narodowej jest ważnym i bardzo trudnym do kierowania resortem. Odpowiada za stan sił zbrojnych, które mają zapewnić Polsce bezpieczeństwo. Tymczasem uzbrojenie jest drogie, wyszkolenie i utrzymanie wojska, jego zaopatrzenie także wymagają znacznych nakładów. Pieniędzy zbyt wiele na to nie ma. W tym stanie rzeczy rząd musi wiedzieć co robić i w jaki sposób z maksymalną precyzją osiągać zakładane cele. Podejmując decyzje o organizacji sił zbrojnych i uzbrojeniu nie wolno popełniać błędów. Obsada stanowiska ministra obrony jest szczególnie ważna, bowiem od kompetencji i wiedzy ministra oraz jego zdolności organizacyjnych i przywódczych zależy obronność państwa. Komentatorzy podnoszą, że winą za występujące dziś braki należy obarczyć nie tylko aktualnego szefa MON, ale także jego poprzedników.
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „Security, fool !”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   niedziela, 23 stycznia 2011 19:02
 • czwartek, 20 stycznia 2011
 • czwartek, 13 stycznia 2011
 • sobota, 08 stycznia 2011
  • List do Wydawnictwa Znak

   Wydawnictwo Znak.

    

   Przypominam:

   “Instytut Wydawniczy Znak powstał w 1959 r. jako niezależna instytucja wydawnicza powiązana z osobami skupionymi wokół miesięcznika "Znak", "Tygodnika Powszechnego" (w którego budynku mieściła się początkowo siedziba firmy), „Tygodnik Powszechny: : katolickie pismo społeczno-kulturalne. Założyciel ks. kard. Adam Sapieha


   W czasach PRL-u wydawnictwo publikowało głównie literaturę katolicką i filozoficzną – pierwszą wydaną książką była nieodpłatnie przekazana Droga krzyżowa kard. Stefana Wyszyńskiego
   .”


   Wspominają wielkich Kościoła, kardynałów Sapiehę i Wyszyńskiego, stwierdzam, że swoim obecnym zachowaniem tę pamięć Państwo hańbicie drukując kolejną książkę paszkwilanta Grossa.

   Zapewne liczycie na “złote żniwo” ze sprzedaży tej okropnej publikacji. Informuję, że nie będę od dziś kupował książek wydawanych przez “Znak”.

    

   Dr hab. Romuald Szeremietiew, prof. KUL

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „List do Wydawnictwa Znak”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   sobota, 08 stycznia 2011 10:56
 • poniedziałek, 03 stycznia 2011
  • To jednak był aksamit, a nie atłas.

   Moje opowiadanie „sylwestrowe” (poprzedni wpis na blogu) pojawiło się na kilku stronach internetowych. Jeden z komentujących łagodnie wytknął mi, że czeską zmianę ustroju nazwano „aksamitną”, a nie „atłasową rewolucją”. Rzeczywiście, pamięć mnie zawiodła. Chodziło o tkaninę inną niż atłas, ale przyznajmy też miłą w dotyku. Poważniejszy zarzut zgłosił prof. Jerzy Przystawa („salon24”). Nie kwestionując moich przypadków więziennych wziął w obronę pensjonariuszy obozu w Jaworzu. Napisał: „Z tych relacji wynika jedynie to, że w więzieniach Jaruzelskiego były warunki bardzo różne. A dlaczego różne, kto o tym decydował itd. itp., to jest zadanie dla historyków stanu wojennego.” Profesor siedział w Nysie, gdzie - jak mówi - nikogo nie pobito i byli nawet tacy, co doktoraty w celach pisali. Regułą więc było traktowanie zamkniętych łagodnie. To przypomina anegdotę o dobroci Lenina. Komsomolca, który coś zbroił, dyktator walnął po głowie. A gdzie tu dobroć Włodzimierza Ilicza? No przecież Lenin mógł go zabić, a tylko uderzył! Pozbawianie ludzi wolności w stanie wojennym było objawem takiej dobroci.
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „To jednak był aksamit, a nie atłas.”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 stycznia 2011 19:34

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny