Blog Romualda Szeremietiewa

Wpisy

 • wtorek, 31 marca 2009
 • poniedziałek, 30 marca 2009
  • Komunikat

   Informuję, że mój komputer zaatakował wirus z którym opiekun sprzętu walczy już kolejny tydzień. Nie wiem co mam w e-poczcie. I stąd moje milczenie na blogu.

   A jest co komentować. Ogłszono program rozwoju Sił Zbrojnych. Doszedłem do przekonania, że trzeba by zmienić nazwę Ministerstwa Obrony Narodowej na bardziej adekwatną do tego, co się dzieje - proponuję Centralny Urząd Likwidacji Sił Zbrojnych RP (CUL).

   No i min. Sikorski mnie zaskoczył - zaproponował Rosji członkostwo w NATO. Jak rozumiem razem z Gruzją i Ukrainą. Czy wówczas Polska będzie mogła liczyć na "braterską", tj. sojuszniczą pomoc wojskową Rosji w ramach HNS? Np. rosyjska baza NATO w Borne-Sulinowo? Czy może to my będziemy wspierać obronę natowskiej Syberii przed zakusami Chin? 

   Oczami wyobraźni widzę jak sekretarz generalny sojuszu Radek Sikorski wita w Brukseli Władimira Putina szefa państwa członkowskiego NATO.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „Komunikat”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 marca 2009 22:36
 • poniedziałek, 16 marca 2009
  • Na co nam NATO?

   W pierwszej połowie 1985 r. pisałem (jako “Witold Skidel”) program dla konspiracyjnej Polskiej Partii Niepodległościowej. Jednym z postulatów tego programu było członkostwo Polski w NATO, wtedy należącej do bloku sowieckiego. Mój tekst pokazałem Jackowi Kuroniowi, nie mówiąc mu kto jest autorem. On przejrzał, zatrzymał się na “natowskich” stronach i prychnął: “To są szkodliwe rojenia jakiegoś wariata”. W 1997 r. jako sekretarz stanu w MON odpowiadałem za wykonanie kilku programów wprowadzających polskie wojsko do Sojuszu. A po marcu 1999 r., gdy Polska uzyskała członkostwo, “wariacki” postulat PPN stał się faktem. Kiedy jako polski Narodowy Dyrektor ds. Uzbrojenia pierwszy raz wchodziłem do Kwatery Głównej NATO w Brukseli przypomniała mi się reakcja Kuronia.
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Na co nam NATO? ”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 16 marca 2009 23:46

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny