Blog Romualda Szeremietiewa

Wpisy

 • wtorek, 28 kwietnia 2009
  • Sprytny spadkobierca

   „Nie zawsze warto ulec pokusie przyjęcia spadku. Najpierw lepiej sprawdzić, co się za nim kryje. Odziedziczyć bowiem można nie tylko dom, samochód czy dzieła sztuki, ale i długi - w tym długi podatkowe. Odrzucając spadek odrzuca się także zobowiązania zmarłego. Warto postąpić w ten sposób, jeżeli wartość długów przekracza wartość majątku. Aby to ustalić trzeba mieć dokładne informacje o wysokości zobowiązań oraz precyzyjne oszacowanie wartości majątku. Odrzucając spadek pozbywamy się zobowiązań podatkowych.” (Porada prawna)
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   wtorek, 28 kwietnia 2009 22:03
 • wtorek, 14 kwietnia 2009
  • KŁAMSTWO KATYŃSKIE

   5 marca 1940 r. Biuro Polityczne KC WKP(b) podjęło decyzję o wymordowaniu polskich oficerów. Podpisali ją Stalin, Woroszyłow, Mołotow, Mikojan, Kalinin, Kaganowicz. 14 marca NKWD przystąpiło do wykonywania decyzji. 13 kwietnia 1943 r. Niemcy ogłosili odkrycie dołów z ciałami polskich oficerów w Katyniu. Trzy dni później rząd RP zwrócił się do Międzynardowego Czerwonego Krzyża z wnioskiem o zbadanie miejsca zbrodni. W odpowiedzi 25 kwietnia ZSRR zerwał stsunki dyplomatyczne z Polską. Zbrodniarze sowieccy poczuli się urażeni wnioskiem polskiego rządu, twierdzili, że są niewinni. Latem 1981 r. rozpoczął się proces kierownictwa Konfederacji Polski Niepodległej. Byłem jedynym z czterech oskarżonych w tym procesie. Zarzucano nam próbę „obalenia ustroju PRL przemocą”, a jednym z dowodów było to, że wskazywaliśmy na Sowiety jako sprawcę zbrodni w Katynia.
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „KŁAMSTWO KATYŃSKIE”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   wtorek, 14 kwietnia 2009 20:32
 • środa, 08 kwietnia 2009
 • poniedziałek, 06 kwietnia 2009
  • BABINY W NATO

   Fiasko starań o stanowisko sekretarza generalnego NATO dla Polaka nie było dla mnie zaskoczeniem - dość dawno temu pisałem, że min. Sikorski nie ma szans. Co innego mnie zaskoczyło; Rząd twierdzi, że porażka to sprawka prezydenta, a prezydent i jego ministrowie wskazują na rząd. Media huczą. Wkrótce wszyscy mamy dowiedzieć się nie tylko co min. Sikorski przekazywał prezydentowi jako "instrukcje" rządowe, ale też jaka miała być taktyka, czyli za jaką cenę rząd chciał "sprzedać skórę" Sikorskiego, którą prezydent miał oddać za darmo.
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „BABINY W NATO”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 06 kwietnia 2009 23:12

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny