Blog Romualda Szeremietiewa

Wpisy

 • poniedziałek, 14 lipca 2008
  • O PŁACENIU CUDZYCH RACHUNKÓW

   Natrafiłem na wiadomość opatrzoną tytułem: „USA ostro krytykują Polskę: wypłaćcie rekompensaty”. Czytam w niej, że „Amerykański Kongres wydał opinię w której piętnuję polski rząd za opóźnienie z wypłacaniem rekompensat za mienie zagrabione w latach wojny i PRL”. Tygodnik "Newsweek" na swojej stronie internetowej zauważa, że to najostrzejsza krytyka Polski po roku 1989. Wyjaśnia: „To skutek wieloletniego mobbingu Światowej Organizacji Żydowskich Restytucji czego efektem jest powstanie w czerwcu w obu izbach amerykańskiego parlamentu projektu rezolucji wzywające Polskę do wypłaty rekompensat za zagrabione majątki.” Przy czym Kongres USA oczekuje, że Polska zaspokoi roszczenie wszystkich, nie tylko tych osób pochodzenia żydowskiego. A to: „Według ekspertów, oznacza to, że obecny, a zwłaszcza przyszły lokator Białego Domu będzie wywierał presję na Polskę w celu uregulowania spraw roszczeń. Mówiąc wprost, może być tak, że USA w niczym nam nie pomogą, póki nie załatwimy sprawy roszczeń - prezydent USA będzie mógł wtedy mówić, że nic nie może zrobić, bo obliguje go rezolucja Kongresu.”
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „O PŁACENIU CUDZYCH RACHUNKÓW”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 14 lipca 2008 10:35
 • poniedziałek, 07 lipca 2008
  • Siedem lat chudych?

   Wtedy była sobota, 7 lipca 2001 r. Dziennik "Rzeczpospolita" zamieścił artykuł "Kasjer z MON" ozdobiony podobiznami moją, Zbigniewa Farmusa, a także czytelnicy mogli obejrzeć mój dom i armato-haubicę "Krab". Dziennikarze Anna Marszałek i Bertold Kittel donosili, że wykryli największą w historii resortu obrony aferę korupcyjną.

   Dziś z "afery" nie zostało nic, chociaż procesy karne jeszcze trwają. Opisany jako uczestniczący w tej pożal się Boże korupcji "Krab", a wraz z nim jego producent Huta Stalowa Wola doczekali się pierwszego wreszcie pierwszego zamówienia z MON. Opisywane jako niepotrzebne "działo Szeremietiewa" okazało się jednak potrzebne. Gdyby nie działalność dziennikarzy i jej następstwa to "Krab" byłby już od sześciu lat na uzbrojeniu i zapewne byłby sprzedany co najmniej do Indii jako polski produkt.

   Nie mam szans na kształtowanie polskiej polityki obronnej i polskiego wojska. Czy siedem lat chudych rzeczywiście minęło?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Siedem lat chudych?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   romualdszeremietiew
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 lipca 2008 08:19
 • niedziela, 06 lipca 2008

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny